save the date 2018 spring final re

MASTERS – MAJOR – FONTÁNA – PETR MAKOVSKÝ MAJITELEM PRESTIŽNÍHO ČERVENÉHO SAKA !


X.GPA GOLF TOUR MASTERS nabrala mohutné tempo a její osmou zastávkou se stal turnaj turnajů, tedy MAJOR na Fontáně. Turnaj, který je tou pravou perlou v celoroční nabídce tour.

Na nejkrásnější hřiště celé tour  GC FONTÁNA dorazili všichni, kdo bojují o postup do finále. Aby ne, vždyť ve hře byl rovný milion bodů do žebříčku RACE TO FONTANA .

Tento mohl a také napověděl, kdo bude hrát ve Vídni v září o jubilejní desátý titul vítěze GPA GOLF TOUR.

Favoritů bylo mnoho. Čekalo se na prolomení pravidla, že od natáčení rozhovorů po turnaji, jako součástí ceremoniálu ještě nemluvil nikdo dvakrát .

Pokaždé měla tour jiného vítěze a nejinak tomu bylo i tentokrát! Neuvěřitelné, jak vyrovnané je startovní pole.

Na hráče čekalo perfektně připravené hřiště, slunečné počasí, ale dopoledne nad Fontánou také zavál silný vítr, který z turnaje udělal doslova loterii . 

Opravdu nesmírně těžké podmínky tohoto veledůležitého turnaje, nakonec výrazně ovlivnily score hráčů. 

Svá maxima zlepšili nakonec pouze  dva hráči, ano tak těžké podmínky ve Vídni panovaly.

Situace na žebříčku jasně vypovídala o tom, že několik stabilních  hráčů bude muset na Fontáně pořádně zabrat, nebo se nakonec do finálové TOP 20 dostat vůbec nemusí .

V pásmu ohrožení byli Petr i David Makovský, Tomáš Vodseďálek, Karel Valdauf a další zvučná jména.

Vídeňský valčík však nakonec hrál pro od prvního momentu pro Petra Makovského. Tento hráč zahrál nad své maximum a od první jamky šel nekompromisně pro vítězství a slavné červené sako. 

Nikdo mu nestačil sekundovat kromě jeho syna Davida a Josefa Červeného. Mezi těmito hráči se rozhodovalo prakticky od první jamky až do úplného konce. 

Ostatní ztráceli a ztráceli, po devíti jamkách na tom byl skvěle Miloš Matula, ale ani on neustál v silném větru tlak a ztratil výrazně své postavení po polovině turnaje.

Standard zahráli muži z celkového pořadí Robert Hanzl i Rastislav Stanček, oba skončili v top 10 a posílili svoje šance na zisk titulu ORDER MERIT – RACE TO FONTÁNA.

Další hráči z čela zklamali Petr Dědek skončil úplně mimo body, Petr Bílek na 15 místě a Adolf Červinka na 16 místě. 

Obhájce titulu Karel Valdauf se dále trochu trápí a zahrává si s možností neúčasti ve finále, stejně tak jako jeho úspěšný spoluhráč z WCGC, Tomáš Vodseďálek .

Vítěz Petr Makovský potvrdil svoji výbornou výkonnost na tour a získal ,,slavné,, červené sako stejně jako jeho předchůdci Luboš Hakl a Tomáš Vodseďálek.

Všichni tři získali doživotní kartu na účast na MAJORU a červené sako .

Hvězdným zakončením celého turnaje bylo ,,eso,, Jindřicha Lukavského, který ho zahrál na jamce číslo 4 .

 Tímto esem si také vybojoval jistotu finále, protože za tento počin získal od majitele promotérské agentury GPA divokou kartu číslo 21 (finále hraje 20 nejlepších hráčů žebříčku a jeden hráč, který obdrží ,,divokou kartu ,,). 

Dalším turnajem v pořadí je populární Ypsilonka  v pátek 11.8. 2017 .

 

 
 
 
 

Login

Mobilní Aplikace GPA