world Adamstal 2017

MASTERS – KUNĚTICKÁ HORA – MILOŠ MATULA PŘEKVAPIVĚ DEKLASOVAL VŠECHNY SOUPEŘE !

Odloženým úvodním turnajem celé tour z dubna pokračovala  X.GPA GOLF TOUR MASTERS již 7. kláním této  sezóny .

Na jedno z tradičních  hřišť celé série dorazilo opět velmi vyrovnané startovní pole plné favoritů a uchazečů o postup do finálové TOP 20.

Na hráče čekalo perfektně připravené hřiště a doslova ideální slunečné bezvětrné  golfové počasí .

Pokud si někdo vsadil před turnajem na vítěze určitě opětně prohrál.

Tour je neuvěřitelně vyrovnaná a za posledních 17 turnajů v posledních dvou letech se vítěz neopakoval!!!

Přestože ve startovním poli bylo mnoho předchozích vítězů turnajů, vítěz v nich nakonec opětně nebyl.

Od první chvíle ovládl čelo turnaje hráč, který je nováčkem na tour. Tím hráčem byl Miloš Matula. Muž, který v tichosti do té doby doufal alespoň o postup do TOP 20 na Kunětické Hoře naprosto exceloval!

Zahrál životní výsledek 79 ran (-6) a své soupeře doslova deklasoval. Současně vítězstvím výrazně posílil své ambice postupu do finále TOUR!

Jediným,  kdo překvapivého vítěze alespoň trochu ohrozil byl výborně hrající Tomáš Vodseďálek . Hráč, který obhajuje  loňský titul na MAJORU na Fontáně se celou sezónu tak trochu hledal.

V pravou chvíli však zabral  a po výsledku 77 ran (-4) vybojoval cenné stříbro. Tím také posílil své naděje na postup do TOP 20, kam papírově patří, nicméně jistotu postupu stále nemá.

Na třetím místě skončil Jan Kupka, ten skončil po výborném výkonu 79 ran (-3) na bronzové pozici.  Ani on však nemá zatím ideální sezónu a o postup do elitní dvacítky bude muset hodně bojovat.

Z dalších výkonů stojí za zmínku ještě výkon Jana Šaravce, majitele Kunětické Hory. Ten na, doslova domácím, hřišti zahrál 82 ran (-2), skončil nakonec čtvrtý a také oživil své šance hrát finále na Fontáně.

Výsledek ho posunul na 22. pozici žebříčku, avšak i on musí nadále bojovat o jistotu finále.

Turnaj na Kunětické hoře byl, jak je zřejmé z konečných výsledků, útokem hráčů z nepostupových pozic do finále, a selháním favoritů a předních hráčů žebříčku.

To vše nahrálo důležitosti nadcházejícího MAJORU na Fontáně. Nikdy tento turnaj nebyl tak zásadní  jako v letošním roce.

Proto bude nadcházející turnaj 28. 7. 2017 na Fontáně tak důležitý pro konečné pořadí, 1 milión bodů do žebříčku RACE TO FONTANA přinese jistě odpověď na mnoho otázek .