save the date 2018 final re

13 otázek pro ADOLFA ČERVINKU

 1. Blahopřejeme k vítězství, jak se rodilo? Rodilo se velmi těžce, začátek byl výborný, ale pak jsem udělal několik chyb a po 8 jamce jsem myslel na to, abych se udržel alespoň na bodovaném místě. Pak jsem se herně vrátil a v pauze kvůli dešti zjistil, že ostatní také nehrají dobře. Tak jsem po návratu na hřiště zabojoval, a přestože jsem trochu pokazil poslední tři jamky, na výhru to stačilo.                                                                                                                                                                                                                    
 2.  V počasí jaké panovalo v Karlových Varech, to byla trochu loterie, vadil ti déšť? Pokud pominu dvě jamky těsně před přerušením tak ani ne. S deštěm jsem počítal a byl jsem na něj připravený. Hřiště bylo ve výborné kondici, takže jsem deštěm až tak netrpěl. Navíc jezdím hrát roky do Skotska a tam je to běžné, horší je pro mě silný vítr.
 3.  Bylo to tvé třetí vítězství na MASTERS, které považuješ za nejcennější? Asi určitě to na Dýšině na posledním turnaji MASTERS 2015. Tam jsem zahrál 77 ran a stal se poprvé singlistou. Na Penati v témže roce jsem vyhrál a zahrál 80 ran (par 73) a druhou devítku šel v paru to bylo také herně dobré. Paradox je, že u každého vítězství mi pršelo, takže snad něco uhraji i za sluníčka :-)
 4. Vítězstvím ses posunul prakticky již nyní do finále, je to pro tebe splnění cíle? Ano to určitě, v konkurenci, která letos na tour je, je to splnění cíle. Od začátku sezóny jsem hrál na to, abych se nemusel trápit bojem o finále. Vítězstvím jsem se do finále prakticky dostal a to je super. 
 5.  Jsi spokojený se svojí letošní hrou na tour? Ani moc ne, nehraji tak jak bych chtěl, tedy stabilně někde kolem 80 ran, ale v posledních 14 dnech se to hodně zlepšilo a pomohl mi i nový driver EPIC. Neumím dojít dobře rozehrané kolo, měl jsem vyhrát už před 14 dny na Penati, první devítka +1 a pak přišel kolaps na jamce 13, to musím zlepšit. Celkově mě dlouhodobě trápí hra železy, pořád je co zlepšovat, spokojený jsem s putováním. Nicméně s tím, co golfu dávám, na svá nejlepší kola stále čekám :-)
 6. Je před tebou zbytek sezóny, do finále je daleko, jaké máš další ambice, než přijde FONTÁNA? Určitě je o co hrát. Je před námi MAJOR na Fontáně, můj tým EAGLE bude bojovat o postup do první ligy, chci uspět v Malajsii na WAGC světovém finále další tour, kklterou pořádáme. Ten turnaj jsem zažil loni v Durbanu (JAR) a byl skvělý. No a samozřejmě uspět ve finále GPA na Fontáně. Loni jsem skončil třetí, Fontánu mám rád, jen by tam neměla být jamka číslo 17. Je nádherná, ale hraji na ní příliš mnoho ran :-)
 7. Koho považuješ za favority na vítězství v celé tour? Je to těžké, systém říká, vyhraje ten golfista, který hraje na sebe obě kola, proto je těžké odhadovat aktuální formu hráčů. Hraje se na rány s odpočtem hracího HCP a dva dny „chytí“ určitě hráče s vyššími HCP. Proto bude vítězem asi zase singl HCP. Ale letos tam asi budou všichni pod 10, takže si netroufám nikoho jmenovat. Pokud bych vítězství někomu vysloveně přál, bude to někdo z hráčů, kdo hrají tour roky, hrají sportovním srdcem a touží po tomto vítězství. Dělám to právě pro tento typ hráčů. Ty, kdo po tom jdou a považují výhru za vrchol amatérské kariéry. 
 8. Je letošní obsazení tour nejlepší z dosavadních 10 ročníků? Ano je, rok od roku se daří doplňovat sportovní systém soutěže o lepší hráče. Tour by měla být pro sportovně laděná a pro soutěživé hráče. Proto jsem za každého srdcaře v tour s nízkým HCP rád. Je to těžké dát dohromady takovou skupinu hráčů, ale zatím se to daří, takže pokračujeme dál.
 9. Jsi současně promotérem tour, je těžké spojit sportovní i organizační ambice? Ano je. Nejraději bych jen hrál a případně jen sponzoroval tento projekt. Bohužel není komu ho obchodně předat, dlouhodobě nemohu najít šéfa pro GPA. Mým cílem dlouhodobě je obchodně a marketingově kooperovat na světových amatérských a profesionálních projektech. Svůj cíl tedy nespatřuji v organizování tour v ČR, bohužel na trhu neexistuje projekt, který by mě a mé kolegy partnery sponzory naplňoval po hráčské stránce, takže musím pokračovat :-))) 
 10.  Jaké máš další plány s TOUR, jak bude pokračovat původně nápad vytvořit soutěž, která v ČR chybí? Tím jen navazuji na předchozí otázku. Pevně věřím, že rok 2017 přinese zásadní změny v golfu v ČR. Jsem jak známo obchodním partnerem společnosti RELMOST a jednoznačně podporuji profesionální projekty Petra Dědka. Ve spolupráci obou našim firem vidím jediný smysl dělat golf v ČR. Pokud by nebylo RELMOSTU, už bych nyní asi nenašel smysl se golfu věnovat jako promotér v dalších letech. Proto věřím, že dalších 10 let bude pro mě naplněním myšlenky, která se rodila velmi těžce. Tedy moje osobní budoucnost v golfu pro mě znamená jen cesta spolupráce s RELMOSTEM a Petrem Dědkem. Největším rozdílem mezi námi, tedy GPA a RELMOSTEM, je to, že oba do golfu peníze dáváme, zatímco ostatní se snaží si ze sponzorských peněz zajistit kvalitní žití. Takže mi hledáme skutečné partnery, zatímco ostatní hledají podobně jako fotbalové kluby spíše svoje živitele…
 11.  Velmi se ti daří v zahraničí, vedeš jasně žebříček GPA WORLD TOUR, máš rád golf v zahraničí? Ano, miluji poznávání nových golfových destinací. Současně venku se mohu soustředit na rozdíl od turnajů v ČR jen na svoji hru. Plánuji se věnovat i více cestovnímu golfovému businessu. Golf je v zahraničí obohacující, a proto hodlám nadále hodně za golfem cestovat.
 12. Co bys ještě zlepšil na tour? Tak to je na dlouhé povídání, je toho spousta. Těší mě, že se hráčům tour líbí. Kdyby nebyli spokojeni, skončil bych s tím. Motivací je pro mě spokojenost hráčů i klientů, finančně je dělat takovýto projekt velmi složité. Kdo myslí, že je to profitabilní, může zavolat, můžeme se pobavit o podmínkách převzetí tour :-)
 13. Jak by měla vypadat tvoje hra v budoucnu, kde je tvůj cíl? Chci hrát konzistentněji, efektivněji, aby byl můj golf stylovější. Není tak úplně podstatné, jaký mám HCP, jde hlavně o to dostat svoji hru pod kontrolu a tím si ji více užívat. Můžete zahrát dobře a mít smůlu, přesto můžete mít dobrý pocit i s vyšším skóre na rány. Když hrajete technicky dobře, víte, že Vám občas tato hra přinese skvělý pocit i dobrý výsledek a o to jde. 

 

Login

Mobilní Aplikace GPA