save the date 2018 spring final re

RACE TO FONTANA – Petr Bílek vykročil rázně za obhajobou prvenství !


RACE TO FONTANA – Petr Bílek vykročil rázně za obhajobou prvenství!

Jednou z nejprestižnějších cen na celé GPA GOLF MASTERS je soutěž RACE TO FONTANA - PERRELET CUP. Jedná o soutěž v základní části, která určuje nejenom postupující TOP 20 hráčů do finále, ale de facto i hráče s nejvyrovnanější hrou.

V té dominovali v minulých ročnících Josef Červený, Zbyněk Kemr a loni naposledy Petr Bílek. Ten se také letos po pěti turnajích dostal do čela celkového žebříčku.

 Letos má však trochu překvapivě jiné soupeře. Velikým překvapením je druhé místo Roberta Hanzla, třetí Rastislava Stančeka a čtvrté Petra Dědka.

 Tito tři hráči nebyli favorité této soutěže, spíše měli bojovat o postup do konečné TOP 20, opak je však pravdou. Favority tour pěkně prohánějí.

Zejména Robert Hanzl, který vedl soutěž po čtvrtém turnaji, své vedení doslova utopil na poslední 18 jamce pátého turnaje na Penati / Legend. Zahraných 9 ran ho vrátilo na druhé místo žebříčku.

To Petr Dědek vítězstvím na Legendu své ambice a skvělou jarní formu jen potvrdil. Rastislav Stanček zase hraje velmi vyrovnaně.

 Jeden z favoritů a leader žebříčku po 1. kole, Zbyněk Kemr, neměl na Slovensku sportovní formu a propadl se na 9. místo. Další favorit Josef Červený je na pátém místě a jistě bude útočit na čelní pozice. 

 Boj o prvenství bude ještě hodně zajímavý a vyrovnaný. Favoritem je dle odborníků hráč, který obhajuje, tedy Petr Bílek. Ten má aktuálně výbornou formu.

 Je také prvním hráčem, který si dnes může s jistotou rezervovat ubytování ve Vídni na finále tour v září, protože už získal dostatečný počet bodů pro postup. Cut je nyní odhadován na úrovni 104 000 bodů, ale dá se očekávat, že ještě poklesne.

 

Login

Mobilní Aplikace GPA